Pokaż wszystkie

Jak chronić drewno dekoracyjne w trudnych warunkach atmosferycznych

Konserwacja drewna to podstawa jego ochrony przed zgubnym działaniem warunków atmosferycznych. Wilgoć i promienie słoneczne to dwaj najwięksi wrogowie drewnianych elementów zewnętrznych. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek na temat zabezpieczenia powierzchni drewnianych przed zmienną pogodą, które pozwolą cieszyć się ich pięknym wyglądem przed długi czas.

Dom drewniany - impregnacja

Czym impregnować dom z bali?

Impregnacja drewna dekoracyjnego

Drewno na zewnątrz to nie tylko płoty i ogrodzenia, ale także ławki, krzesła, altany czy pergole. Stanowi ono doskonałe uzupełnienie sielskiego, ogrodowego klimatu. Należy jednak pamiętać, że jest ono szczególnie wrażliwe na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych – w szczególności promieni słonecznych, dużych wahań temperatur i wilgoci. Niezakonserwowane drewno szybko zacznie tracić swoje właściwości estetyczne, dlatego wybierając impregnat do drewna warto wybrać ten, który oprócz atrakcyjnego wyglądu stworzy na jego powierzchni warstwę ochronną.

Impregnat do drewna dekoracyjny

Konserwując drewno możemy równocześnie nadać mu atrakcyjny, dekoracyjny wygląd. Zastosowanie Impregnatu Do Drewna Ochronno-Dekoracyjnego Powłokotwórczego VIDARON pomoże w uzyskaniu matowego wykończenia, które podkreśli pożądany, naturalny rysunek słojów drewna.

Drewniany płot zaimpregnowany - VIDARON

Impregnacja drewnianego ogrodzenia

Dlaczego warto wybrać VIDARON Impregnat Do Drewna Ochronno-Dekoracyjnego Powłokotwórczego:

  • Kompleksowa ochrona przed promieniami UV i wilgocią,
  • Tworzy na drewnie powłokę, odporną na grzyby pleśniowe, siniznę i glony,
  • Zawiera wosk, po zwiększa wodoodporność powłoki,
  • Uwydatnia naturalne piękno drewna, eksponując rysunek słojów,
  • Wnika głęboko w drewno, wzmacniając je,
  • Sześcioletnia Gwarancja Skutecznej Ochrony.

Sprawdź ceny VIDARON IMPREGNATU DO DREWNA OCHRONNO-DEKORACYJNEGO POWŁOKOTWÓRCZEGO https://www.vidaron.pl/sklep/impregnat-ochronno-dekoracyjny-powlokotworczy-2-5l.html

Sprawdź również czym pomalować drewniane futryny: http://malowaniedrewna.com.pl/czym-pomalowac-drewniane-futryny/ oraz czym szlifować drewno i jaki papier ścierny do drewna wybrać.