Pokaż wszystkie

Czym malować drewno na szaro i jak uzyskać efekt szarego drewna?

Drewno pomalowane na szaro

Kolor szary ostatnio jest bardzo popularny, doskonale współgra z innymi kolorami. Szczególnie pożądany jest efekt szarego drewna – czy to mebli, podłóg czy schodów. Jeśli zastanawiasz się jak uzyskać najmodniejszy efekt szarego drewna z widocznymi słojami – eksperci przedstawiają najlepszy sposób. Sprawdź.

Bejca VIDARON – szare drewno i piękne słoje

Bejca Vidaron w kolorze Antracyt Szary pozwoli uzyskać efekt szarego drewna – szczególnie popularny w stylu skandynawskim i rustykalnym. Kolor szary świetnie postarza drewno i mocno eksponuje słoje. Tak działa Bejca Vidaron – idealnie wnika w strukturę drewna i podkreśla widoczność słojów.

Bejca Vidaron Antracyt Szary

  • Zawiera formułę EASY TO USE, a to oznacza szybki i łatwy sposób aplikacji. Szybko schnie.
  • Konsystencja sprawia, że Bejcę Vidaron równomiernie się rozprowadza. Nie podnosi włókien drewna. Podczas aplikacji nie powstają plamy a wybarwienie drewna jest jednolite.
  • Tworzy transparentne powłoki, które podkreślają naturalne piękno drewna.

Wydajność: do 80 m²/L
Opakowania: 200 ml, 750 ml

Sprawdź cenę Bejcy VIDARON https://www.vidaron.pl/sklep/bejca-do-drewna.html

Jak pomalować drewno na szaro?

  • Przygotowujesz podłoże. Musi być dobrze wyszlifowane i oczyszczone. A także suche, gładkie i bez plam. Przeszlifuj drewno papierem ściernym 120 – 220 w zależności od gatunku drewna. Rób to wzdłuż słojów, następnie odkurz powierzchnię z kurzu i pyłu.
  • Malujesz – wymieszaj Bejce Vidaron, nałóż i wcieraj ścierką lub gąbką do uzyskania odpowiedniego efektu. Rób to okrągłymi ruchami, dzięki temu Bejca wniknie w każdą szczelinę i pory drewna. Nadmiar Bejcy usuń szmatką. W zależności od pożądanego odcienia szarości – kolejną warstwę nanoś po upływie 24 godzin.
  • Zabezpieczasz Bejce Vidaron. Możesz użyć Lakieru Bezpodkładowego Vidaron (zalecamy szczególnie do mebli i podłóg). Dzięki temu utrwalasz proces bejcowania i zapewniasz ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

Sprawdź cenę Lakieru Bezpodkładowego VIDARON https://www.vidaron.pl/sklep/lakier-bezpodkladowy-wysoki-polysk.html

 

Szlifowanie drewna

Bejcowanie drewna

Lakierowanie drewna

Jeśli chcesz wiedzieć więcej to sprawdź koniecznie jak powinno wyglądać malowanie mebli na szaro oraz jaka farba do okien drewnianych sprawdzi się najlepiej.