VIDARON Bejca do drewna
Bejcowanie drewna – piękny efekt dekoracyjny
19 grudnia 2016
Olejowanie drewnianego tarasu
5 czerwca 2017
Pokaż wszystkie

Jak dobrać kolor drewna na zewnątrz?

Czym malować drewno na zewnątrz?

Drewniane elementy wykończeniowe i architektoniczne to niewątpliwa dekoracja każdego domu czy ogrodu. Wykonane z naturalnego surowca altany czy ogrodzenia wprowadzają do aranżacji ciepły element, znacznie podnosząc jej walory estetyczne. By drewno przez wiele lat prezentowało się elegancko musi zostać dobrze zabezpieczone odpowiednim środkiem.

Wysokiej jakości impregnaty do malowania drewna nie tylko zapobiegają szkodliwemu działaniu czynników atmosferycznych, ale również nadają pożądany kolor i znacznie podnoszą jego walory estetyczne.

Jaki środek do dekoracji drewna wybrać?

Dokonując wyboru środka do malowania drewna na zewnątrz musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim swój własny gust i preferencje – sam zdecyduj, jaki kolor nadasz drewnianym elementom fasady swojego domu oraz czym podkreślisz naturalne piękno słojów drewnianych.

Lakierowanie drewna na zewnątrz

Do dekoracji drewna na zewnątrz możesz użyć:

  • VIDARON Lakier Zewnętrzny, który zachowuje naturalny kolor drewna i jednocześnie doskonale chroni malowane drewno przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Tworzy elastyczną i trwałą powłokę, bardzo odporną na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, dającą piękny efekt wykończeniowy,

Sprawdź ceny i dostępne opakowania: https://vidaron.pl/sklep/lakier-zewnetrzny-bezbarwny-satynowy-polysk.html

  • VIDARON Impregnat Ochronno-Dekoracyjny, mający świetne właściwości dekoracyjne – dostępny jest w kilkunastu różnych odcieniach, dzięki czemu łatwo dopasujesz kolor malowanego drewna do otoczenia.

Sprawdź ceny i dostępne opakowania: https://vidaron.pl/sklep/impregnat-ochronno-dekoracyjny-powlokotworczy.html

Impregnat do dekoracji drewna na zewnątrz

Pamiętaj, że dzięki zastosowaniu impregnatu nie tylko wydobędziesz i podkreślisz naturalny urok drewna na zewnątrz, ale przede wszystkim skutecznie zabezpieczysz je na kilka lat.

Dekoracyjne drewno na zewnątrz – wskazówki

Decydując się na malowanie drewna na zewnątrz musisz wiedzieć, jakimi zasadami się kierować, by uzyskać optymalny efekt i sprawić, że dom i jego otoczenie będą prezentowały się zachwycająco. Dobierając kolory pamiętaj:

  • jeśli drewnianych elementów jest niewiele i stanowią oderwane od siebie elementy kompozycji – ich kolorystyka powinna być ujednolicona,
  • jeśli drewno przeważa w kompozycji i jest go dużo – można zastosować różnicowanie poszczególnych fragmentów pod względem kolorystycznym,
  • wybierając kolor impregnatu dopasuj go do wszystkich odcieni, jakie znajdują się w kompozycji i aranżacji – weź pod uwagę zarówno kolor elewacji, dachu, rynien czy podjazdów.

Malowanie dekoracyjne drewna na zewnątrz

Zapisz

Zapisz